PROTOKÓŁ POSIEDZENIA JURY
XVII OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU „ZAKRĘCONE FLECIKI”
21-22 maja 2022 r. RYBNIK
Jury w składzie:
Małgorzata Lange – Banaś (Warszawa) – przewodnicząca
Mirosława Pawłowska (Bydgoszcz)
Dorota Parzyk (Bielsko-Biała, Cieszyn)
Grażyna Hejno (Rybnik)
Ewa Dębska (Kraków, Nowy Sącz)
Anna Gruszczyńska (Płock)
Dagmara Niedziela (Akademia Muzyczna w Katowicach)
po przesłuchaniu 67 nagrań wykonawców, spełniających warunki regulaminu, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
GRAND PRIX
Alicja Dropek – Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II st nr 3 im.Grażyny Bacewicz w Warszawie; nauczyciel Małgorzata Lange Banaś
GRUPA I
I miejsce
Kamila Dziri – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Katowicach, nauczyciel Marzanna Eliasz- Maliszewska
II miejsce ex aequo
Zofia Ambroziak – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Józefa Elsnera w Brzegu, nauczyciel Małgorzata Matuszczak
Eliza Mikrut – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie, nauczyciel Alicja Molitorys
III miejsce ex aequo
Kamila Witkowska – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu, nauczyciel Małgorzata Matuszczak
Antonina Bandrowska – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Józefa Elsnera w Brzegu, nauczyciel Małgorzata Matuszczak
Alicja Sobczak – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Strzelinie, nauczyciel Agata Trzepizur
Wyróżnienie
Alicja Miloch – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, nauczyciel Magdalena Sawicka
Adam Woźniak – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu, nauczyciel Elżbieta Lis
Natalia Napierała – Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego w Rudzie Śląskiej, nauczyciel Grażyna Jursza
Wiktoria Świtoń – Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. im. Adolfa Dygacza w Koszęcinie, nauczyciel Karina Kandzia-Maniak
Julia Barczuk – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku,nauczyciel Grażyna Hejno
Halina Żukowska – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. Im. I. J. Paderewskiego w Olecku, nauczyciel Wojciech Borowik
Marta Czernik – Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego w Rudzie Śląskiej, nauczyciel Anna Kolarz
Lena Wójcik – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. Im. I. J. Paderewskiego w Olecku, nauczyciel Wojciech Borowik
Natalia Barczuk – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku, nauczyciel Grażyna Hejno
Lena Musiałek – Szkoła Muzyczna I st. w Pińczowie, nauczyciel Sylwia Karyś
GRUPA II
GRAND PRIX
Alicja Dropek – Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II st nr 3 im.Grażyny Bacewicz w Warszawie; nauczyciel Małgorzata Lange Banaś
I miejsce
Rozalia Florkiewicz – Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, nauczyciel Mirosława Pawłowska
II miejsce ex aequo
Zuzanna Bagińska – Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu, nauczyciel Małgorzata Ryk
Victoria Justino – Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, nauczyciel Mirosława Pawłowska
III miejsce ex aequo
Nikodem Nawrot – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Międzyrzeczu, nauczyciel Daria Puciata
Natalia Fucia – Zespół Szkół Muzycznych im.Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej, nauczyciel Agnieszka Pierzchała
Natalia Paliwoda – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Karola Kurpińskiego we Wschowie, nauczyciel Anna Wojtowicz
Lena Bartela – Zespół Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Łodzi, nauczyciel Marzena Dziatkiewicz
Milena Skowrońska – Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia nr 2, nauczyciel Justyna Pikulska
Wyróżnienie
Emilia Toboła – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, nauczyciel Magdalena Sawicka
Maja Wawoczny – Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego w Rudzie Śląskiej, nauczyciel Anna Kolarz
Julia Ulańczyk – Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego w Rudzie Śląskiej, nauczyciel Anna Kolarz
Antonina Mężyk – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku, nauczyciel Grażyna Hejno
Sara Kubica – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr1 W Kędzierzynie – Koźlu, nauczyciel Monika Kubala
Leoni Kulesa – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Oleśnie, nauczyciel Karina Kandzia-Maniak
Natalia Molska – Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego w Rudzie Śląskiej, nauczyciel Anna Kolarz
Rita Borkowska – Szkoła Muzyczna I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, nauczyciel Zyta Krużel
GRUPA III
I miejsce
Nie przyznano
II miejsce
Nie przyznano
III miejsce
Szymon Baron – Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego w Rudzie Śląskiej, nauczyciel Grażyna Jursza
Wyróżnienie
Judyta Grzesiak – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Oleśnie, nauczyciel Karina Kandzia-Maniak
Hanna Spodymek – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st im.Fryderka Chopina w Opolu, nauczyciel Karina Kandzia-Maniak
Antonina Krawczyk – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. K. Szymanowskiego w Oświęcimiu, nauczyciel Katarzyna Pudełko
Julia Kubas – Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego J. Paderewskiego w Kluczborku, nauczyciel Ewa Krawczyk
Alicja Bochenek – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st im.Fryderka Chopina w Opolu, nauczyciel Karina Kandzia-Maniak
Emilia Stanik – Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego w Rudzie Śląskiej, nauczyciel Anna Kolarz
Weronika Twarduś – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle, nauczyciel Anna Lorenc
Nagrodę specjalną – flet z zakręconą główką Jupiter – model JFL700UD, ufundowaną przez Stowarzyszenie Flecistów Polskich, otrzymał Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie, którego uczennica Alicja Dropek uzyskała najwyższą punktację.
Jury, doceniając wysoki poziom przygotowania w trudnych warunkach nauki w okresie pandemicznym, postanowiło przyznać specjalny Dyplom Uznania wszystkim nienagrodzonym uczestnikom grającym pierwszy rok na flecie.
Do udziału w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Zakręcone Fleciki nadesłano 67 zgłoszeń. Jury jednogłośnie zakwalifikowało wszystkie zgłoszenia do konkursu.
Na tym protokół zakończono.
Protokołował: Adam Liszcz
Rybnik 22 maja 2022 r.