PROTOKÓŁ POSIEDZENIA JURY
XVI OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU „ZAKRĘCONE FLECIKI”
6 czerwca 2021 RYBNIK
Jury w składzie:
Małgorzata Lange – Banaś (Warszawa) – przewodnicząca
Mirosława Pawłowska (Bydgoszcz)
Dorota Parzyk (Bielsko-Biała, Cieszyn)
Grażyna Hejno (Rybnik)
Ewa Dębska (Kraków, Nowy Sącz)
po przesłuchaniu 149 nagrań wykonawców, spełniających warunki regulaminu, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
GRUPA I
I miejsce ex aequo
Alicja Dropek – ZPOSM I i II st nr 3 w Warszawie; nauczyciel Małgorzata Lange Banaś
Milena Skowrońska – Poznańska OSM I st nr 2 w Poznaniu; nauczyciel Justyna Pikulska
II miejsce ex aequo
Natalia Paliwoda – PSM I st im. Karola Kurpińskiego we Wschowej; nauczuciel Anna Wojtowicz
Zuzanna Bagińska – SM I st im. G.Bacewicz we Wrocławiu; nauczyciel Małgorzata Ryk
Rozalia Florkiewicz – PZSM im. A.Rubinsteina w Bydgoszczy; nauczyciel Mirosława Pawłowska
Emilia Toboła – OSM I i II st im. F.Nowowiejskiego w Gdańsku; nauczyciel Magdalena Sawicka
Victoria Justino – Przedszkole Muzyczne w Bydgoszczy; nauczyciel Mirosława Pawłowska
III miejsce ex aequo
Alicja Rzeczycka – ZPSM nr 4 im. K.Szymanowskiego w Warszawie; nauczuciel Joanna Przewoźniczuk-Kaszewska
Lena Bruk – SM I st przy ZSP w Rymanowie; nauczyciel Dariusz Krzok
Natalia Fucia – ZSM im. M.Spisaka w Dąbrowie Górniczej; nauczyciel Agnieszka Pierzchała
Łucja Aurelia Jastrzębska – PSM I i II st im. F.Chopina w Olsztynie; nauczyciel Anna Kłosowska-Gryc
Maja Wawoczny – ZSM I i II st w Rudzie Śląskiej; nauczyciel Anna Kolarz
Emilia Wojtowicz – PSM I st im. J.Elsnera w Brzegu; nauczyciel Małgorzata Matuszczak
Antonina Mężyk – PSM I i II st im. K. i A.Szafranków w Rybniku; nauczyciel Grażyna Hejno
Liliana Kawka – ZSM im. M.Spisaka w Dąbrowie Górniczej; nauczyciel Agnieszka Gaigier-Otręba
Emilia Saternus – ZSM I i II st. W Rudzie Śląskiej; nauczyciel Anna Kolarz
Wyróżnienie I stopnia
Michalina Smyk – PSM I st im. T. Bairda w Grodzisku Mazowieckim; nauczyciel Anna Wierzchowska
Iga Sulińska – PSM I i II st im.G.Fitelberga w Chorzowie; nauczyciel Julia Obrębowska-Borek
Aleksandra Bilińska – PSM I st im. W.Kilara w Pleszewie; nauczyciel Maria Garsztka
Helena Głownia SM I st w Skawinie; nauczyciel Jadwiga Pawlak
Agata Pabian – ZSM I i II st w Rudzie Śląskiej; nauczyciel Anna Kolarz
Julia Ulańczyk – ZSM I i II st w Rudzie Śląskiej; nauczyciel Anna Kolarz
Natalia Molska – ZSM I i II st w Rudzie Śląskiej; nauczyciel Anna Kolarz
Wyróżnienie II stopnia
Antonina Lis – OSM I i II st im. K.Lipińskiego w Lublinie; nauczyciel Joanna Krzemińska
Maria Zimińska – ZPSM im. K.Wiłkomirskiego w Elblągu; nauczyciel Anna Gadzińska
Sara Kubica – PSM I st nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu; nauczyciel Monika Kubal
Maja Solak – PSM I st im.K.Kurpińskiego we Wschowej; nauczyciel Anna Wojtowicz
Pola Mańka – PSM I st im. K.Szymanowskiego w Oświęcimiu; nauczyciel Katarzyna Pudełko
Oliwia Dubisz – Katedralna OSM I st w Poznaniu; nauczyciel Lidia Abucewicz
Rita Sławińska – PSM I st im. J.Zeidlera w Gostyniu; nauczyciel Justyna Pikulska
Maja Pałys –SM I i II st im. T.Szeligowskiego w Gorzowie Wlkp.; nauczyciel Barbara Sawińska
Pola Pogodowska – PSM I st im. T.Bairda w Iławie; nauczyciel H.Piotr Cichowski
Laura Rąpała – ZSM im. I.J.Paderewskiego w Tarnowie; nauczyciel Ewa Ostrowska
Aleksandra Sobierajska – OSM I st im. M.Jasińskiego w Szczecinie; nauczyciel Joanna Wojdyło
Antonina Przygoda – ZSM im. F.Rybickiego w Tychach; nauczyciel Anna Tomaszewska
Zuzanna Hajdusianek – Katolicka Niepubliczna OSM I st w Nowym Sączu; nauczyciel Kinga Pawlikowska
Róża Zaufal – PSM I st im. W.Kilara w Wodzisławiu Śląskim; nauczyciel Bożena Błaszczyk
GRUPA II
GRAND PRIX
Szymon Baron – ZSM i i II st w Rudzie Śląskiej; nauczyciel Grażyna Jursza
I miejsce
Nie przyznano
II miejsce ex aequo
Weronika Twarduś –PSM I st im. W.Lutosławskiego w Jaśle; nauczyciel Anna Lorenc
Hanna Spodymek – PSM I i II st im.FChopina w Opolu; nauczyciel Karina Kandzia-Maniak
Maja Rolikowska –PSM w Lidzbarku Warmińskim; nauczyciel Aneta Baca
Helena Szymańska – Poznańska OSM I st nr 2 im. T.Szeligowskiego w Poznaniu; nauczyciel Justyna Pikulska
Antonina Krawczyk – PSM I st im. K.Szymanowskiego w Oświęcimiu; nauczyciel Katarzyna Pudełko
III miejsce ex aequo
Julia Wruszak – ZSM im. St.Moniuszki w Łodzi; Marzena Dziatkiewicz
Aleksandra Malinowska – PZSM im. A.Rubinsteina w Bydgoszczy; nauczyciel Mirosława Pawłowska
Emilia Anbild – POSM I st im. St.Moniuszki w Katowicach; nauczyciel Karolina Jesionek
Dorota Honcek – ZSM I i II st w Rudzie Śląskiej; nauczyciel Grażyna Jursza
Maja Jędrysik –PSM I i II st im. L.Różyckiego w Gliwicach; nauczyciel Andrzej Staciwa
Wyróżnienie I stopnia
Judyta Grzesiak – PSM I st w Oleśnie; nauczycie Karina Kandzia-Maniak
Emilia Stanik – ZSM I i II st w Rudzie Śląskiej; nauczyciel Anna Kolarz
Milena Wilczek – ZSM I i II st w Rudzie Śląskiej; nauczyciel Agata Brachman-Szymczyk
Hanna Mika – OSM I st im. I.J.Paderewskiego w Krakowie; nauczyciel Natalia Jarząbek
Natasza Biernacka – ZSM im. Cz.Niemena we Włocławku – nauczyciel Jacek Zasada
Lena Jagielska – PSM I st im. K.Szymanowskiego w Prudniku; naczyciel Justyna Banaś-Rademacher
Małgorzata Duda – PSM I st im. St.Moniszki w Raciborzu; nauczyciel Joanna Maciejewska-Ratus
Wyróżnienie II stopnia
Lena Więcław – FRA Fabryka Muzyki w Gorzowie Śląskim; nauczyciel Sabina Korkos
Paulina Wyżga – PSM I st im. G.Bacewicz w Jaworznie; nauczyciel Monika Walasik
Julia Kulkowska – ZPSM im.K.Wiłkomirskiego w Elblągu; nauczyciel Anna Gadzińska
Maja Bąkowska – PSM I i II st im. W.Lutosławskiego w Nysie; nauczyciel Justyna Banaś-Rademacher
Maja Łączak – PSM I st im. K.Pendereckiego w Dębicy; nauczyciel Grażyna Ciesielska
Noemi Renda – PSM I st im. B.Budzyńskiego w Józefowie; nauczyciel Halina Kusiak
Oliwier Nakielski – ZSM w Sosnowcu; nauczyciel Andrzej Staciwa
Lena Bień – PSM I i II st im. M.Karłowicza w Katowicach; nauczyciel Małgorzata Hlawsa
GRUPA III
I miejsce ex aequo
Tomasz Barankiewicz – PSM I i II st w Suwałkach; nauczyciel Wojciech Borowik
Kinga Maniak – PSM I st w Oleśnie; nauczyciel Karina Kandzia-Maniak
Marcelina Dębska – ZSM I i II st im. Cz.Niemena we Włocławku; nauczyciel Anna Skowron
Anna Kasprowicz – PSM I i II st im. F.Chopina w Olsztynie; nauczyciel Anna Kłosowska-Gryc
II miejsce ex aequo
Iga Brachman – ZSM I i II st w Rudzie
Śląskiej ; nauczyciel Agata Brachman-Szymczyk
Mateusz Kozioł – ZSM im. M.Spisaka w Dąbrowie Górniczej; nauczyciel Agnieszka Pierzchała
III miejsce
Emilia Dudek – ZSM I i II st w Rudzie Ślaskiej; nauczyciel Grażyna Jursza
Wyróżnienie I stopnia
Oliwia Tokarczyk – PSM I i II st im. F.Chopina w Nowym Sączu; nauczyciel Katarzyna Kierzkowska-Weiss
Wyróżnienie II stopnia
Aleksandra Hertling – POSM I st im. St.Moniuszki w Katowicach; nauczyciel Marzanna Eliasz-Maliszewska
Gabriela Tworkowska – Niepubliczna SM I st w Łodzi; nauczyciel Aleksandra Ławrynowicz-Drewek
Nagrodę specjalną – flet z zakręconą główka firmy JUPITER, ufundowaną przez Stowarzyszenie Flecistów Polskich, otrzymał Zespół Szkół Muzycznych w Rudzie Śląskiej, którego uczeń Szymon Baron uzyskał najwyższą punktację.
Jury, doceniając wysoki poziom przygotowania w trudnych warunkach nauki zdalnej, postanowiło przyznać specjalny Dyplom Uznania wszystkim nienagrodzonym uczestnikom grającym pierwszy rok na flecie.
Do udziału w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Zakręcone Fleciki nadesłano 150 zgłoszeń. Jedno zgłoszenie nie spełniało wszystkich wymogów regulaminu festiwalu.
Na tym protokół zakończono.
Protokołował: Adam Liszcz
Rybnik 6 czerwca 2021 r.